Jak wybrać zaproszenia ślubne

 

Zaproszenia na ślub są niezwykle istotną kwestią podczas organizacji wesela. Wielu ludzi uważa że przygotowanie zaproszeń nie wymaga od nas zaangażowania - i tu się mylą. Prawda jest taka że jeżeli z takim podejściem organizowalibyśmy teoretycznie ważniejsze elementy to np. przy wyborze sukni ślubnej można powiedzieć że nie jest ważne jaką wybierzemy "bo to tylko ciuch" ale to że para młoda się pobiera etc. W tym momencie pojawiają się problemy na temat tego jakie zaproszenia wybrać, w jakiej cenie, jak mają rzeczywiście wyglądać. Czy robić część zaproszenia ręcznie czy też drukować w całości uzupełnione. Należy także pamiętać o tym że zaproszenia ślubne to pierwszy kontakt jaki przyszła para młoda ma ze swoimi gośćmi.

zaproszenie

Poniżej przedstawię kilka porad na temat wyboru najlepszych zaproszeń:

  1. Decyzję w sprawie wyboru zaproszeń ślubnych powinniśmy podjąć na mniej więcej 3 do 4 miesięcy przed planowaną datą ślubu z prostych powodów. Proces wybierania zaproszenia, stworzenia wzoru, wydrukowanie, rozesłanie, danie czasu na odpowiedź trwa właśnie tyle czasu.
  2. Dobrym pomysłem będzie wydrukowanie nieco większej ilości zaproszeń ze względu nieprzewidzianych sytuacji np. jeżeli źle napiszemy czyjeś nazwisko lub też jeżeli zwyczajnie w trakcie zwiększy się liczba gości
  3. Wygląd, design tutaj ograniczeniem jest przede wszystkim wyobraźnia pary młodej, natomiast dobrze jeżeli zaproszenia będą spójne ze stylem całego ślubu, wesela a także będą oddawały charakter pary młodej.
  4. Najważniejsze informacje, które powinny się znaleźć na zaproszeniu to: imiona i nazwiska wasze i osób zainteresowanych, dzień, godzina i miejsce rozpoczęcia imprezy, informacje kontaktowe niezbędne do potwierdzenia przybycia można dodać też tak zwaną wkładkę aby poinformować gości o tym że jako prezent wolicie dostać pieniądze.
  5. Cena zaproszeń ślubnych może różnić się nawet kilka zł na sztuce, skąd taką rozbieżność? Wszystko zależy od formy, wielkości oraz rodzaju papieru. Dlatego warto zastanowić się w tym momencie co będzie dla nas najlepsze.
  6. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto sprawdzić po prostu próbki zaproszeń, które nam się podobają.

zaproszenie białe

Wymarzone zaproszenia ślubne można znaleźć na naszej stronie http://ajatus.pl. Wejdź w wybraną przez Ciebie kolekcję w naszej ofercie:

 

Podsumowując: Przy wyborze zaproszeń na ślub należy pamiętać o tym że jest to istotny element ze względu na to iż jest to pierwszy kontakt z potencjalnymi gośćmi, zaproszenie musi być skonstruowane tak aby przekazywało wszystkie niezbędne informacje a także jego design powinien być spójny z całym wydarzeniem. Pamiętaj także o tym żeby wysłać zaproszenia odpowiednio wcześniej tak by Twoi goście mogli się przygotować na nadchodzące wydarzenie.